5 padomi kā izmest naudu gaisā, neefektīvi kurinot māju

Tuvojas apkures sezona – laiks, kad komunālo izdevumu saraksta priekšgalā nostāsies siltuma izdevumi. Enerģija-G speciālisti apgalvo, ka ar neefektīvās apkures sistēmas palīdzību var tiešajā nozīmē izmest gaisā līdz 100-200% no ikmēneša siltuma izdevumiem.

1. Neizmantot automātiku un temperatūras regulatorus

Mūsdienu apkures katli ir aprīkoti ar temperatūras regulatoriem, kas liek katlam izslēgties un ieslēgties pēc nepieciešamības, mazinot siltuma zudumus līdz 40%. Ar iestatītās automātikas un regulatoru palīdzību apkures sistēma netiek lieki pārkarsēta.

Ja automātika nav iestatīta un regulatoru nav – tērēsiet vismaz 40-50% vairāk.

Kā būvekspertīze var ietaupīt naudu?

Pieredzējušie nekustamo īpašumu eksperti no Interbaltija stāsta, kādās situācijās būvekspertīze var noderēt un ietaupīt mūsu naudu!

Likt kaimiņiem maksāt par appludinātu vai sadedzinātu īpašumu

Kā rīkoties, ja kaimiņi no augšas mūs “nolēja”, vai netālu notika ugunsgrēks, kas skāra mums piederošo īpašumu? Visbiežāk, kaimiņi mūs ignorē, atsakās no materiālās atbildības, un nevēlās novērst rādīto kaitējumu. Šādā situācijā jāveic būvekspertīze un jāvēršas tiesā.

Nolikt vietā nekaunīgus celtniekus

Ja celtniecības darbu rezultātā nevar aizvērt logus, tek jumts, ir šķība grīda vai durvis, to viegli var atrisināt, veicot būvekspertīzi.

Kā veiksmīgi pārdot dzīvokli vai māju? Viltīgi un noderīgi padomi

Dzīvokļa vai mājas pārdošana nekad nav bijusi pārāk viegla, un mūsdienās tas nav mainījies. Pastāv simti faktori, kā arī profesionālie noslēpumi, kas jāņem vērā, ja vēlaties paveikt ātru un veiksmīgu darījumu.

Patīkamā kafijas smarža

Svaigas kafijas smarža rada mierīgu, omulīgu sajūtu. Neskaitāmie pētījumi un eksperimenti rāda, ka piedāvātais īpašums liekas daudz mājīgāks, ja uz sliekšņa pircēju sagaida kafijas, kanēļa vai vaniļas smarža.

Novērstā uzmanība ar paklāju

Kā “pareizi” nokavēt darījuma tikšanos: dažas vieglas manipulācijas

Mēs lieliski zinām, ka likt gaidīt – nepieklājīgi un bezatbildīgi. Taču kā rīkoties, ja nokavēšana ir neizbēgama? Kā visu vērst par labu?

Publiski sarājiet sevi

Pēc ierašanās, esiet noraizējušies pa to, “cik slikti, ir tas ka jūs nokavējāt”. Jo ticamāk lamāsiet sevi, jo vairāk sarunu biedram gribēsies jūs piedot. Manipulācija nostrādāja pilnā mērā tad, ja sarunas biedrs sāk jūs pārliecināt, ka “nekas slikts nav noticis”.

Mēģiniet patīkami pārsteigt

Ja kavējat mazāk par pusstundu, pārlieciet tikšanās laiku precīzi uz pusstundu. Ierodoties “agrāk”, esiet pozitīvi noskaņoti, laipni, pasvītrojiet to, cik priecīgi redzēt savu sarunu biedru vēl pirms ieplānotā tikšanās laika. Pastāv liela varbūtība, ka sākotnējais nokavējums tiks aizmirsts.

Viltības, kas palīdz pārdot dārgas preces

Izraisiet šaubas

Katrai precei vai pakalpojumam piemīt īpašības, kuras grūti pārbaudīt. Bieži vien tās saistītās ar procesiem, kurus klients neizprot. Jūsu uzdevums – maksimāli pastiprināt klienta šaubas. Varat izstāstīt, uz kā ietaupa konkurents, vai kā “neefektīvā izvēle” negatīvi ietekmēs klientu nākotnē.

Šokējiet ar cenu

Pasargājiet klientu no cenas šoka pēc prezentācijas un nosauciet aptuveno cenu jau prezentācijas sākumā. Varat pajokot, ka „visu pārdodat dārgi”, toties “atbilstoši klienta meklētajam”.